ВЕЛИКИ ШКОЛСКИ ЧАС

И ове године су ученици наше школе, заједно са наставницама Александром Шолевић и Љиљом Ђорђевић традиционално по 61. пут у Шумарицама одали почаст недужно стрељаним родољубима. У овом злочину страдало је 3000 недужних становника Крагујевца, међу којима је било 300 ученика и петнаесторо деце од којих  је најмлађе имало само 8 година. И овде, као и претходних година, небо изнад Крагујевца било је тмурно и сузно. У долину Сушичког потока, где су родољуби стрељани, дошло је више стотина људи, ученика основних и средњих школа, министара и представника високих институција. Уметнички део програма састојао се из прозних и поетских текстова који су говорили познати драмски уметници у пратњи  хора. Програм је почео тачно у 11 часова код споменика 5/3 и трајао тачно 45 минута. У Србији се 21.октобар обележава као државни празник, дан сећања на српске жртве у Другом светском рату.

FB_IMG_1540117319924