Дечија недеља од 7. до 13. октобра

“Да право свако, дете ужива лако” Традиционално обележавање Дечије недеље и ове године обухватило је значајан број активности чији су главни иницијатори и носиоци били чланови Ученичког парламента и Дечијег савеза. Циљеви су остварени уз подршку координатора Парламента и Дечијег савеза, а све у сарадњи са родитељима, представницима локалне самоуправе, радним организацијама са тероторије наше општине и тимовима школе. Првог дана ДН ученици 7. и 8. разреда извели су перформанс под слоганом: “Да право свако, дете ужива лако”. Тиме су публици, односно другарима 5. и 6.разреда, скренули пажњу на начине како се поштују и негују права и обавезе детета. Наредног дана одржана је отворена седница у општинској згради, а наши домаћини – представници локалне самоуправе – били су спремни да дају одговоре на сва питања која се односе на бољи квалитет живота деце у Лапову. Трећег дана одржан је округли сто на тему: “Медији и ми”, а наши гости били су представници Савета родитеља, Ученичког парламента средње школе и представници Канцеларије за младе. Млади су поделили своја искуства у коришћењу друштвених мрежа, скренули пажњу на добре и лоше стране друштвених мрежа, телевизијског програма и других медија и предложили начине како се од лошег утицаја заштитити. Истог дана у Дому културе оджана је ликовна колонија у организациј наставника ликовне културе и УП и ДС. У четвртак је одржано предавање за ученике 3. И 4. разреда на тему :” Тридесет година од примене Конвенције”. Званично је Дечија недеља затворена у петак традиционалном акцијом “Мостови међу генерацијама ” у оквиру које су чланови ДС и УП и ове године показали да не заборављају на хуманост и на своје најстарије суграђане.