Васкрс у Србији

Поводом недавно обележеног најрадоснијег хришћанског празника Васкрса, наставник енглеског језика Сенка Прешић је са ученицима седмог разреда реализовала час на ту тему Васкрса. Ученици су прво, путем презентације, упознати са васкршњим обичајима у Уједињеном Краљевству, а затим су и сами имали задатак да израде презентацију на тему обичаја код нас. Ученици су задатку одговорно приступили и успешно га реализовали, а овде можете преузети радове ученика: Александре Миличић, Милана Ивковића, Милице Вељковић, Сање Миленковић, Стефана Николића и Теодоре Цветановић, који су се издвојили по квалитету.

Изузетно мотивисани и активни су били петаци, који су бојили јаја природним бојама и украшавали их биљкама. Тиме су применили знање из области – Значај биљака за човека – и допринели у очувању традиције везане за наш велики празник Васкрс. Радови су рађени у оквиру пројекта еколошке и ликовне секције – Васкрсњи аранжман. Слике можете погледати у галерији испод.